Výstraha ČHMÚ - Velmi vydatný déšť

9783.png

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ


Zpráva č. 000355
Odesláno: 12.10.2020 12:17:49
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000354 vydanou 11.10.2020 v 10:28:07 hodin
Územní platnost: Ústecký krajMeteorologická situace: Počasí u nás bude ovlivňovat prohlubující se tlaková níže, postupující z Balkánu nad Polsko.


Velmi vydatný déšť

Vysoký st. nebezpečí

13.10. 18:00

  

14.10. 24:00

Popis: Velmi vydatný déšť s úhrny 60 až 80 mm/24h.

Doporučení: Zvýšený odtok vody z krajiny, průtoky vody přes komunikace, zanesení komunikací unášeným materiálem. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Zhoršený odvod srážkové vody kanalizací. Riziko podmáčení a následných sesuvů, snížení stability stromů v podmáčené půdě. Při silném dešti je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů nebo podemletí komunikací.

Územní platnost: ORP Rumburk, ORP Varnsdorf

Nová sněhová pokrývka
nad 800 m n.m.

Nízký st. nebezpečí

13.10. 18:00

  

14.10. 18:00

Popis: Nová sněhová pokrývka nad 800 m 10 až 30 cm/24h.

Doporučení: Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Územní platnost: Okres Chomutov, ORP Litvínov, ORP Teplice

Vydatný déšť

Nízký st. nebezpečí

13.10. 18:00

  

14.10. 24:00

Popis: Vydatný déšť s úhrny 30 až 60 mm/24h.

Doporučení: Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Územní platnost: ORP Děčín, Okres Chomutov, ORP Litvínov, ORP Teplice, Okres Ústí nad Labem

Povodňová bdělost

Nízký st. nebezpečí

13.10. 21:00

  

do odvolání

Popis: Povodňová bdělost 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech.

Hydrologická regionální informační zpráva: Od středečnho odpoledne očekáváme postupně od východu přechod tlakové níže, na většině území srážky, v Jizerských a Lužických horách vydatné. Hladiny toků budou na vzestupu, v povodí Lužické Nisy, Kamenice a Mandavy nelze vyloučit překročení 1.SPA.

Doporučení: Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.

Územní platnost: Okres DěčínDistribuce: ULK

Legenda územní platnosti:

Ústecký kraj - platnost na celém kraji

územní platnost okres - platnost na celém uvedeném okresu

územní platnost ORP - platnost pouze na uvedeném ORP

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím