Výstraha ČHMÚ - Silný vítr, Nebezpečí požárů

9622.png

VÝSTRAHA ČHMÚ
SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY


Zpráva č. 000310
Odesláno: 25.8.2020 10:58:38
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000309 vydanou 24.08.2020 v 10:23:57 hodin
Územní platnost: Ústecký krajMeteorologická situace: V souvislosti s tlakovou níží, postupující přes Severní moře a Dánsko k východu, bude nad naším územím ve středu 26. 8. zesilovat vítr. V dalších dnech bude postupovat ze západní do střední Evropy studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý a suchý vzduch.


Nebezpečí požárů

Nízký st. nebezpečí

26.8. 00:00

  

28.8. 24:00

Popis: Nebezpečí vzniku požárů.

Doporučení: V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Územní platnost: Okres Chomutov, Okres Litoměřice, Okres Louny, Okres Most, Okres Teplice, Okres Ústí nad Labem

Silný vítr

Nízký st. nebezpečí

26.8. 10:00

  

26.8. 18:00

Popis: Silný západní vítr s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h).

Doporučení: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Územní platnost: Ústecký krajDistribuce: ULK

Legenda územní platnosti:

Ústecký kraj - platnost na celém kraji

územní platnost okres - platnost na celém uvedeném okresu

územní platnost ORP - platnost pouze na uvedeném ORP

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím