VÝSTRAHA ČHMÚ

VÝSTRAHA ČHMÚ
SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY

Zpráva č. 000040
Odesláno: 4.2.2020 10:44:36
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000039 vydanou 04.02.2020 v 07:09:56 hodin
Územní platnost: Ústecký kraj

Meteorologická situace: V týlu tlakové níže, postupující z našeho území dále k východu, k nám začíná v čerstvém proudění pronikat studený vzduch od severozápadu.

Nová sněhová pokrývka

Nízký st. nebezpečí

4.2. 11:00 4.2. 22:00

Popis: Nová sněhová pokrývka >7cm/12h nebo >15 cm/24h.

Doporučení: Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Územní platnost: Okres DěčínOkres Chomutov, ORP Litvínov, ORP Teplice, Okres Ústí nad Labem

Silný vítr

Nízký st. nebezpečí

5.2. 02:00 5.2. 12:00

Popis: Silný severozápadní, postupně severní vítr s nárazy nad 65 km/h.

Doporučení: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Územní platnost: Ústecký kraj


Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím