Výstraha ČHMÚ

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Zpráva č. 000174
Územní platnost: Ústecký kraj

Meteorologická situace: Počasí u nás ovlivňuje zvlněné frontální, které během úterý (28.5.) bude jen zvolna bude postupovat k východu. V noci na úterý a v úterý přes den (28. 5.) se v oblasti jižních Čech, Českomoravské vrchoviny, východních, severovýchodních a severních Čech a Jeseníků vyskytnou vydatné srážky, místy naprší 30 až 60 mm, v Jeseníkách, Krkonoších a na Šumavě výjimečně kolem 70 mm. V Jeseníkách a na Českomoravské vrchovině budou během úterního odpoledne srážky přechodně zesilovány bouřkami s intenztivnějšími srážkami. Déšť bude slábnout během úterního večera, v jižních Čechách až ve středu (29. 5.) ráno. V oblastech s očekávanými vydatnými srážkami mohou během úterý (28. 5.) a středy (29. 5.) hladiny toků místy dosáhnout úrovně 1. SPA a v povodí Chrudimky ojediněle i 2. SPA.

Okres Děčín

Vydatný déšť

Žlutá

27.5. 23:00

28.5. 22:00

Popis: Do úterního večera (28. 5.) naprší místy 30 až 60 mm, výjimečně kolem 70 mm srážek. V noci na středu (29. 5.) srážky zeslábnou nebo ustanou.

Doporučení: Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Povodňová bdělost

Žlutá

28.5. 12:00

29.5. 12:00

Popis: V případě intenzivnějších srážek místy možnost dosažení 1. SPA.

Doporučení: Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo hladiny.cz). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.


Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím