Varování ČHMÚ

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Zpráva č. 000195
Územní platnost: Ústecký kraj

Meteorologická situace: Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a chladným na západě. V severozápadní polovině Čech se ojediněle mohou vyskytnout silné bouřky, doprovázené kroupami, přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm a nárazy větru přes 70 km/h.

Ústecký kraj

Silné bouřky

Žlutá

10.6. 18:00 - 11.6. 03:00

Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek.

Doporučení: Přívalový déšť s možností zatopení níže položených míst, sklepů apod. Nárazy větru způsobující lámání větví stromů, možné škody na majetku a elektrickém vedení. Nebezpečné podmínky pro chodce a pro řízení motorových vozidel. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu padajícími a poletujícími předměty a zásahu bleskem. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚwww.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Výhled nebezpečných jevů

11.6. 12:00 - 24:00

Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek.

Doporučení: Toto je předběžné varování. Aktuálně není v platnosti výstraha, ale doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí.

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím