Pozvánka na zámek Velké Březno - Klavírní recitál a přednáška Šlechta českých zemí v evropské diplomacii

Vážení přátelé,

jednou z posledních letošních pozvánek bych Vás rád pozval na návštěvu Státního zámku Velké Březno.

Ve středu 10. října je připraven klavírní recitál vynikajícího českého klavírního virtuosa a hudebního pedagoga Ivo Kahánka. Koncert je věnován 165. výročí návštěvy slavného Ference Liszta na zámku Velké Březno. Není tedy divu, že posluchači uslyší dvě z nejhezčích Lisztových skladeb Šumění lesa a Sen lásky, ale zazní také skladby muzikantů, kteří byli jeho vzorem a jeho obdivovateli Beethovena, Chopina a Smetany. Koncert bude zahájen v 19 hodin, vstupné příjemných 100 Kč.

V pátek 12. října jsme pak pro zájemce o historii připravili velmi zajímavou přednášku, zařazenou do projektu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, který je součástí Evropského roku kulturního dědictví 2018. Přednáška Bohuslav Chotek výjimečný šlechtic a diplomat, kterou přednese dr. Jiří Chramosta - náš přední odborník na rodinu Chotků, se bude týkat života jednoho z našich nejvýznamnějších diplomatů druhé poloviny 19. století hraběte Bohuslava Chotka, který byl mimochodem otcem Žofie Chotkové. Přednáška začíná v 17 hodin, vstup je volný.

Srdečně Vám děkuji.

S úctou

Ing. Miloš Musil Kastelán státního zámku Velké Březno

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím