Pozvánka na Oživený zámek Velké Březno

V rámci letošního Dnů evropského dědictví, které u nás proběhnou v sobotu a v neděli, jsme pro naše návštěvníky, tak jako každoročně, připravili Oživený zámek. A protože si letos celý rok připomínáme stoleté výročí vzniku Československa, připravili jsme silný a pravdivý příběh zámku a jeho obyvatel, který se zde v poslední stovce let skutečně odehrál. V deseti hraných a kostýmovaných scénách prožijete zásadní okamžiky naší společné stoleté historie a to tak, jak ji prožívala nejen poslední hraběcí rodina Chotků, ale i to, co se se zámkem stalo po jejich odsunu. Naši návštěvníci se zcela určitě mají na co těšit.

Jen v sobotu bude mnohem těžší se k nám vůbec dostat. V Ústí se běží maraton a tak je půlka města od 13 do 18 hodin zcela uzavřená. Do Velkého Března se z Ústí nad Labem tedy dostanete jen velkou objížďkou přes Sebuzín, Tlučeň, kolem Hlinné, přes Lbín, Tašov, Malečov a Březí, případně oklikou přes Děčín. Nedá se totiž projet ani původně plánovanou a avizovanou objížďkou přes Kojetice, protože plánovači zapomněli, že tam se opravuje most; nedá se použít ani velkobřezenský přívoz, protože je nízká hladina Labe a přívoz stojí.

Doporučujeme tedy návštěvu v sobotu dopoledne, nebo pak během celé neděle.

Srdečně Vám děkuji.

S úctou

Ing. Miloš Musil

Kastelán státního zámku Velké Březno

NPU-vb Logo email

Národní památkový ústav

Státní zámek Velké Březno

Zámecká 63, 403 23 Velké Březno

www.zamek-vbrezno.cz

M: 604 505 323, T: 475 228 331

Zámek Velké Březno jaro - Email

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím