INFORMACE K EPIDEMII KORONAVIRU

INFORMACE K EPIDEMII KORONAVIRU

Vážení občané, Česká republika se aktuálně potýká s epidemií viru COVID 19, tzv. nového koronaviru.

Jedná se o nebezpečné, vysoce nakažlivé infekční onemocnění, které se přenáší kapénkami. Délka inkubační doby, tedy doby než se nemoc projeví, se odhaduje na 2 - 14 dnů.

Pokud u sebe objevíte příznaky typu:

-        kašel

-        obtížné dýchání

-        horečka

-        bolest svalů

-        únava

NECHOĎTE do ordinace svého praktického lékaře, ale KONTAKTUJTE JEJ POUZE TELEFONICKY a vyčkejte na jeho pokyny. V běžném životě dodržujte obecná hygienická pravidla umývejte si pravidelně ruce mýdlem, hygienici doporučují i častější omývání obličeje. Používejte jednorázové, papírové kapesníky. Při kýchaní či kašlání si zakryjte ústa rukou (nejlépe celou paží). Respektujte celostátně vyhlášenou karanténu. Ze svých domovů vycházejte pouze v nejnutnějších případech. Všechny záležitosti, pokud to situace dovoluje, odložte na pozdější dobu.

Obecní úřad ve Velkém Březně kontaktujte v případě neodkladných záležitostí nejprve telefonicky na číslech 412 528 476, 412 528 477 a 412 528 478. 

Obec Velké Březno

Leták ke stažení zde.

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím